Halka Arz Olunan Yatırım Ortaklığı Paylarının
 UnvanıYIL Sermayeye Oranı (%)Nominal Tutarı
(Bin TL)
Halka Arz Fiyatı
(TL)
Satış Bedeli
(Bin TL)
Satışı Gerçekleşen Tutarı
(Bin TL)
1Başkent Doğalgaz Dağıtım GYO A.Ş.202125175.000,009,72 1.701.000,001.701.000,00
2Ziraat GYO A.Ş. 2021 25 1.173.405,00 1,60 1.877.448,00 1.877.448,00 
Peker GYO A.Ş. 2018 32 9.600,00 5,5 52.800,00 52.800,00 
Trend GYO A.Ş.2018 25 7.500,00 1,52 11.400,00 11.400,00 
Mistral GYO A.Ş. 2018 25 9.750,00 5,5 53.625,00 53.625,00 
6Verusaturk GSYO201542,3122.000,002,3651.920,0051.920,00
7Hedef GSYO201574,7514.950,001,5523.172,5023.172,50
8Körfez GYO201425,0016.500,001,1518.975,0018.950,00
9Panora GYO201325,0021.750,004,70102.225,00102.225,00
10Servet GYO201325,0013.000,002,7335.490,0035.490,00
11Halk GYO201328,00185.500,001,35250.425,00250.425,00
12Özak GYO201225,0039.250,002,5098.125,0098.125,00
13Akfen GYO A.Ş.201129,4054.117,502,28123.387,90123.387,90
14Kiler GYO A.Ş.201134,5030.187,506,10184.143,75184.143,75
15Torunlar GYO A.Ş.201025,1656.352,9427,30411.376,48411.376,48
16Martı GYO A.Ş.201049,0054.000,001,4276.680,0076.680,00
17Emlak Konut GYO A.Ş.201025,00625.000,001,701.051.989,084 (*)1.051.989,084 (*)
18REYSAŞ GYO A.Ş.201062,6865.500,001,0065.500,0065.500,00
19İDEALİST GYO A.Ş.201033,332.500,001,273.175,003.175,00
20TSKB GYO A.Ş.20105050.000,001,0552.500,0052.500,00
21EURO TREND Y.O. A.Ş.200898,994.950,001,004.950,004.950,00
22SAĞLAM GYO A.Ş.2007507.000,001,107.000,007.000,00
23SİNPAŞ GYO A.Ş.200796,07867.117,517,60510.093,08510.093,08
24MERKEZ B TİPİ MKYO A.Ş.200798,832.965,001,002.965,002.965,00
25OYAK Y.O.200799,999.999,951,1010.999,9410.999,94
26TAKSİM YAT.ORT.A.Ş.200698,632.663,001,002.663,002.663,00
27METRO MKYO A.Ş.2006902.700,001,03117,30113,44
28BAŞKENT MKYO A.Ş.2006501.350,001,061.432,091.350,00
29EURO MKYO A.Ş.2006992.970,001,213.593,702.970,00
30TACİRLER YAT.ORT.A.Ş.2006854.250,001,003.721,223.721,22
31MARBAŞ B TİPİ MKYO A.Ş.2006511.530,001,001.530,001.532,33
32İNFOTREND B TİPİ MKYO A.Ş.200599,44.970,001,242.225,922.225,92
33EVG YATIRIM ORT.A.Ş.2005992.475,001,002.475,002.475,00
34HEDEF MKYO A.Ş.2005501.250,001,011.262,501.262,50
35AKMERKEZ GYO A.Ş.2005496.713,001,006.713,006.713,00
36İNFO MKYO A.Ş.200499,072.972,001,053.447,503.447,50
37İŞ GİRİŞİM SER.YO.200437,698.481,253,8032.228,7532.228,75
38ATAKULE GMYO A.Ş.20024922.050,001,1525.357,5025.357,50
39TSKB YAT.ORT.A.Ş.200149367,501,05385,88385,88
40VAKIF GİRİŞİM SER. YO.200037,5187,502,80525,00525,00
41AK Y.O. A.Ş.199949490,001,50735,00735,00
42ECZACIBAŞI Y.O. A.Ş.199980200,00en az 1,00 (5)226,01226,01
43GEDİK Y.O. A.Ş.199949122,50en az 1,00 (4)149,95149,95
44YATIRIM FİNANSMAN Y.O. A.Ş.199949122,501,55189,88189,88
45İHLAS GMYO A.Ş.1999491.922,002,053.940,103,940,10
46İŞ GMYO A.Ş.19993021.000,001,4029.400,0029.400,00
47NUROL GMYO A.Ş.1999492.450,002,506.125,006.125,00
48VARLIK Y.O. A.Ş.199866330,001,25412,50412,50
49EGS GMYO A.Ş.1998492.817,506,7519.018,1319.018,13
50GARANTİ GYO A.Ş.199849245,001,35330,75330,75
51YAPI KREDİ KORAY GMYO1998492.450,003,508.575,008.575,00
52ATA Y.O. A.Ş.199749122,501,30159,25159.25,00
53TAÇ Y.O. A.Ş.19975050,001,1055,0055,00
54ALTERNATİF Y.O.A.Ş.199649122,501,45177,63177,63
55AVRASYA MKYO A.Ş.19964,6612,241,0012,2412,24
56FİNANS Y.O A.Ş.199679,98194,05en az 1,20 (3)252,27252,27
57GARANTİ Y.O. A.Ş.199680200,001,05210,00210,00
58İŞ Y.O. A.Ş.199680400,001,40560,00560,00
59ALARKO GMYO A.Ş.199649,00490,004,102.009,002.009,00
60VAKIF GMYO A.Ş.199625125,002,00250,00250,00
61DENİZ Y.O. A.Ş.19959495,34en az 1,00 (2)107,26107,26
62MUSTAFA YILMAZ Y.O. A.Ş.1995909,38en az 1,00 (1)10,5510,55
63YAPI KREDİ Y.O. A.Ş.199590135,001,00135,00135,00
  .
 
TOPLAMLAR NOMİNAL TUTAR
(Bin TL)
 SATIŞ BEDELİ 
(Bin TL)
 
 2021 YILI TOPLAMI1.348.405,00TL1.348.405,00TL
 2020 YILI TOPLAMI 0TL TL
 2019 YILI TOPLAMITL TL
 2018 YILI TOPLAMI17.100,00 TL 64.200,00 TL
 2017 YILI TOPLAMI53.625,00 TL 53.625,00 TL
 2016 YILI TOPLAMITLTL
 2015 YILI TOPLAMI 36.950,00TL 75.092,50 TL 
 2014 YILI TOPLAMI16.500,00TL18.975,00TL
 2013 YILI TOPLAMI220.250,00TL388.140,00TL
 2012 YILI TOPLAMI39.250,00TL98.125,00TL
 2011 YILI TOPLAMI84.305,00TL307.531,65TL
 2010 YILI TOPLAMI853.352,94TL1.661.220,560TL
 2009 YILI TOPLAMI0,00TL0,00TL
 2008 YILI TOPLAMI4.950,00TL4.950,00TL
 2007 YILI TOPLAMI87.082,46TL531.058,02TL
 2006 YILI TOPLAMI15.463,00TL13.057,31TL
 2005 YILI TOPLAMI15.408,00TL12.676,42TL
 2004 YILI TOPLAMI11.453,25TL35.676,25TL
 2003 YILI TOPLAMI0,00TL0,00TL
 2002 YILI TOPLAMI22.050,00TL25.357,50TL
 2001 YILI TOPLAMI367,50TL385,88TL
 2000 YILI TOPLAMI187,50TL525,00TL
 1999 YILI TOPLAMI26.307,00TL40.765,94TL
 1998 YILI TOPLAMI5.842,50TL28.336,38TL
 1997 YILI TOPLAMI172,50TL214,25TL
 1996 YILI TOPLAMI1.543,79TL3.471,14TL
 1995 YILI TOPLAMI239,72TL252,81TL
GENEL TOPLAM2.860.805,16TL4.712.041,61TL

  .
(*) Halka arz izahnamesinde yer alan esaslar çerçevesinde iskontolu tutar.
(1) 1,050; 1,125 ve 1,200 fiyatlarından satılmıştır.
(2) 1,050; 1,125; 1,195 ve 1,075 fiyatlarından borsada satılmıştır.
(3) 1,250; 1,275; 1,300; 1,325 ve 1,350 fiyatlarından borsada satılmıştır.
(4) 1,100; 1,225; 1,250; 1,275 ve 1,350 fiyatlarından borsada satılmıştır.
(5) 1,100; 1,168; 1,142 ve 1,150 fiyatlarından borsada satılmıştır.