Kurulumuz tarafından “Yatırımcı Eğitim Seferberliği” çalışmaları kapsamında; geleceğin yatırımcılarının dikkatini sermaye piyasalarına çekmek, eğitim çağındaki gençlerden başlayarak tasarruf ve yatırım bilinci oluşturmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın onayıyla ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak bu yıl üçüncüsü düzenlenecek kompozisyon yarışmasının konuları belirlenmiştir.

Ortaokul 6-7 ve 8. sınıf öğrencilerinden  “Ailelerindeki bir tasarruf ya da yatırım hikâyesini, bu süreçte neler yaşadıkları ve onlara neler öğrettiğini” anlatmaları; lise öğrencilerinden de “Dedeniz ya da ninenizin yaşına geldiğinizde nasıl bir günlük yaşamınız olsun hayal edersiniz? bunu sağlayabilmek için tasarruflarınızı nasıl değerlendirirsiniz? sorusuna öykü şeklinde yanıt aramaları istenmiştir.

Yarışmaya katılım okullar aracılığıyla sağlanacak olup, okullar tarafından bağlı bulundukları İl Milli Eğitim Müdürlüklerine iletilen kompozisyonlar illerde kurulacak jüriler tarafından değerlendirilmeye alınacaktır. Bu çerçevede doğrudan Kurulumuza iletilen eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır. Kompozisyonların değerlendirilebilmesi için 23 Mart 2013 tarihine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Dereceye giren öğrencilerin tablet bilgisayar, fotoğraf makinesi ve İstanbul finans kurumları gezisi ile ödüllendirileceği kompozisyon yarışmasına katılım koşulları, İl Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla okullara duyurulmuştur. Yarışma sonuçları, 22 Nisan 2013 tarihinde www.spk.gov.tr adresinde açıklanarak, ardından Mayıs ayı içerisinde ödül töreni İstanbul’da gerçekleştirilecektir.  Katılım koşulları ve ödüllerle ilgili detaylı bilgi  “Yarışma Şartnamesi” ve "Yarışma Afişleri"nde yer almaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.