Sermaye Piyasası Kurulu’nun kuruluşunun 30. yıldönümü vesilesiyle, İstanbul’da Ceylan Intercontinental Otel’de, 31 Ocak 2012 tarihinde “Mali Piyasalarda Reform ve Düzenleme” konulu ve 1 Şubat 2012 tarihinde ise İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD) ile birlikte “Kurumsal Yönetişim, Değer Artırma ve İnovasyon” başlıklı konferanslar düzenlenecektir.

Başbakan Yardımcısı Sayın Ali BABACAN ve Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Sayın Vedat AKGİRAY’ın açılış konuşmalarını yapacağı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Sayın Erdem BAŞÇI’nın ise ana konuşmacı olarak katılacağı 31 Ocak 2012 tarihli konferansta, kredi derecelendirme kuruluşları, tezgahüstü türev araçlar,  emtia piyasalarındaki oynaklık, finansal eğitim, inovasyon ve kurumsal yönetişim gibi krizin kaynağında yer alan konular ele alınacaktır.

Organizasyonun ikinci gününde gerçekleştirilecek olan “Kurumsal Yönetişim, Değer Artırma ve İnovasyon” başlıklı konferansta ise, kurumsal yönetim alanında önde gelen akademisyen ve profesyonellerin katılımı ile OECD Kurumsal Yönetim İlkeleri, değer artırma, yenilikçilik ve ekonomik büyüme, gelişmekte olan piyasalar bakış açısı ile değerlendirilecektir.

Organizasyona Hindistan, Japonya, Tayland, Kore, Brezilya, Hollanda, İtalya, İngiltere, Almanya, Suudi Arabistan, Pakistan, Mısır ve Irak gibi birçok farklı ülke sermaye piyasaları düzenleyici ve denetleyici otoriteleri ile finans kurumları temsilcileri ve akademisyenler katılacaktır.

Sermaye Piyasası Kurulu olarak, uluslararası standartların geliştirilmesi kapsamında, son küresel ekonomik kriz sonrası ortaya çıkmış olan temel hususların mevcut görünümü hakkında farklı ülkelerin temsilcileri ile değerlendirme yapılması için uygun bir zaman olduğu inancındayız.

İki gün boyunca düzenlenecek konferanslarımız basına açık olup konferans ile ilgili detaylı bilgiye SPK web sitesinden ulaşılabilir.

Kamuoyuna duyurulur.