SERMAYE PİYASASI KURULU (SPK) BAŞKANLARI VE GÖREV YAPTIKLARI DÖNEMLER

ADI VE SOYADI
FOTOĞRAFI

BAŞLAMA
TARİHİ

AYRILIŞ
TARİHİ

AYRILIŞ NEDENİ


DR. VAHDETTİN ERTAŞ

01.01.2013

31.12.2017

Görev süresinin dolması nedeniyle.


PROF. DR. VEDAT AKGİRAY

18.03.2009

30.12.2012

6362 Sayılı Kanunun Geçici 7. Maddesi gereği görev süresi sona ermiştir.


DOÇ. DR. TURAN EROL

02.07.2007

20.02.2009

2499 Sayılı Kanun uyarınca Görev süresinin dolması nedeniyle ayrılmıştır.


DOÇ. DR. DOĞAN CANSIZLAR

20.11.2000

17.11.2006

Emeklilik


PROF. DR. MUHSİN MENGÜTÜRK

16.10.1997

16.10.2000

2499 Sayılı Kanun uyarınca Görev süresinin dolması nedeniyle ayrılmıştır.


DOÇ. DR. ALİ İHSAN KARACAN

14.10.1994

16.10.1997

2499 Sayılı Kanun uyarınca Görev süresinin dolması nedeniyle ayrılmıştır.


DOÇ. DR. YAMAN AŞIKOĞLU

25.06.1992

06.10.1994

Başbakanlık Başdanışmanlığına naklen atanma.


PROF. DR. MEHMET ŞÜKRÜ TEKBAŞ

26.05.1988

15.06.1992

İstifa


PROF. DR. İSMAİL TÜRK

13.01.1982

26.05.1988

2499 Sayılı Kanun uyarınca Görev süresinin dolması nedeniyle ayrılmıştır.