Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi 13-14 Kasım 2018 tarihinde "Gelecek” temasıyla gerçekleştirilecektir.
 
Kongrenin detaylı programını görmek ve kayıt yaptırmak için www.sermayepiyasalarikongresi.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Kongre’de 2 ana konuşmacı, 25 panel ve 24 eğitim bulunuyor.
 
Kongre panellerinde yapısal reformlar, ticaret savaşları, girişimcilik gibi makroekonomik konular; yapay zeka ve etkileri, teknolojinin finansal mimariyi ve iş modellerini değiştirmesi, gelecekte istihdamın nasıl olacağı, müşteriyi tanıma kuralına ilişkin fintek uygulamaları,  blockchain uygulama örnekleri gibi yıkıcı teknolojilerin etkileri; kur ve faiz riskinin yönetimi, sermaye piyasası ihraç süreçleri ve halka açılma yoluyla kaynak yaratma alternatifleri, gayrimenkul ve girişim sermayesi fonları gibi gündemde yer alan birçok konu tartışılacak.
 
Ayrıca, Kongre’de reel sektörde yer alan şirketlerimizin kaynak yaratma, döviz/faiz risklerini yönetme, kurumsallaşma gibi konularda Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği üyesi aracı kurum ve portföy yönetim şirketlerinden ücretsiz danışmanlık alabilecekleri B2B alanı oluşturulmuştur. Bu olanaktan yararlanmak için Kongre web sayfasındaki belgenin doldurulması gerekmektedir
 
Kongre kamuya açık ve ücretsiz olarak düzenlenmektedir.